Skip to main content

Aktuality


Blue Danube Symposium 2024

Blue Danube Symposium 2024

Dvacátý ročník tradiční konference zaměřené na heterocycklickou chemii se letos bude konat přímo v Praze! Nepropásněte možnost navštívit atraktivní přednášky chemiků zvučných jmen v čele s Lutzem Ackermannem. Do konce května je možné využít early registration a zaslat abstrakt sdělení. Další informace zde 20th BDSHC (bdshc24.cz)

20. květen 2024

Cena Alfreda Badera

Cena Alfreda Badera

Je vám méně než 36 let a máte za sebou vyjímečný soubor prací z oblasti organické chemie? Pak neváhejte a zabojujte o cenu Alfreda Badera! Hlavním předmětem výzkumu je organická syntéza, avšak přihlášené práce mohou rovněž zahrnovat studie mechanismů, chemie polymerů, vývoj syntézy látek s novými technologickými vlastnostmi, in silico modelování, výpočetní, biologické a ADMET studie, pokud se týkají syntetizovaných látek. Uzávěrka pro podání přihlášek je 15. června. Více info zde Statut ceny Alfreda Badera a složení komise – Česká společnost chemická (csch.cz)

30. duben 2024

Cena Rudolfa Lukeše 2024

Cena Rudolfa Lukeše 2024

Do 31. března 2024 je možné přihlásit se o Cenu Rudolfa Lukeše pro rok 2024, která se pojí s nadačním příspěvkem ve výši 100 000 Kč. Do soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Odborná skupina organické, bioorganické a farmaceutické chemie České společnosti chemické ve spolupráci s Nadací Experientia, se může přihlásit vědec/vědkyně bez věkového omezení, který/která působí na některém z českých pracovišť a do soutěže předloží vynikající soubor prací z oboru organické, bioorganické a medicinální chemie za posledních 5 let vzniklý na českém pracovišti. Více informací najdete zde: https://www.experientia.cz/cena-rudolfa-lukese/

14. březen 2024

Organická chemie v Maďarsku

Organická chemie v Maďarsku

Spanilá jízda po evropských organických luzích a hájích pokračuje! Tentokráte se můžete těšit na strukturní chemii a biologii, iontové kapaliny, transformaci monosacharidů, fosforové radikály, syntézu přírodních látek a další zajímavá témata. Vše si opět můžete vychutnat z pohodlí své kanceláře. Začínáme v pátek 1. března  v 9:00. Více informací zde Highlighting Organic Chemistry in Hungary Tickets, Fri 1 Mar 2024 at 08:00 | Eventbrite

19. únor 2024

Konference mladých vědců 2024

Konference mladých vědců 2024

I v příštím roce se uskuteční tradiční, interdisciplinární konference v krásném prostředí Vysočiny. Pokud je vám méně než 35 let, neváhejte a zajeďte prezentovat své výsledky z organické chemie, biochemie, molekulární bilogie, analytických metod nebo materálové chemie. Mezní termín pro registraci je do konce ledna. Více informací zde Introduction | XXIII. Interdisciplinary meeting of young life scientists.

4. prosinec 2023

Nová juniorská skupina v Olomouci

Nová juniorská skupina v Olomouci

S radostí oznamujeme, že už za měsíc se v Olomouci oficiálně rozběhne juniorská skupina Ondry Kováče, která se bude věnovat syntéze antibiotik. Vznik skupiny byl finančně podpořen Nadací Experientia, sídlit bude na Katedře organické chemie PřF Univerzity Palackého. Článek o slavnostním podpisu smlouvy si můžete přečíst zde Nadace Experientia a UP podepsaly smlouvu na start-up grant pro výzkum nových antibiotik: Žurnál Online / Zpravodajství z UP (upol.cz). Gratulujeme a přejeme hodně zdaru s rozjezdem projektu.

4. prosinec 2023

Lukešova a Baderova cena 2023

Lukešova a Baderova cena 2023

Účastníci posledního ročníku konference Liblice už dobře vědí, ale ostatním kolegům dáváme na vědomí, že laureátem Ceny Rudolfa Lukeše pro tento rok je Michal Holčapek z Univerzity Pardubice, zatímco nositelem Ceny Alfread Badera za bioorganickou chemii je Filip Kalčic z UOCHB/Karlovy Univerzity a cenu Alfreda Badera za oblast organické chemie si ze Špindlerova Mlýna odvezl Bronislav Jurásek z VŠCHT Praha. Všem gratulujeme a přejeme, ať se i dále daří!

4. prosinec 2023

Highligting organic chemistry nyní na youtube

Highligting organic chemistry nyní na youtube

Zmeškali jste doposud pořádáné výběry z evropské chemie? Nevadí! Jejich záznamy si nyní můžete v klidu prohlédnout na youtube. Stačí kliknout zde Division of Organic Chemistry - EuChemS a vybrat si příslušný seminář (Portugalsko, Česká republika, Španělsko, Finsko, Irsko, Itálie). Program pro dlouhé zimní večery tímto máte vyřešený :-).

12. listopad 2023

Organická chemie v Anglii

Organická chemie v Anglii

Výběrem toho nejlepšího z (bio)organické chemie nás tentokrát provedou naši angličtí kolegové. Těšit se můžete např. na chirální rotaxany, metalloproteiny,  přírodní polyethery, frustrované Lewisovy páry, mechanochemii nebo modifikaci proteinů. A to vše opět z pohodlí svého obýváku či kanceláře. Stačí se připojit v pátek 24. listopadu v 9:15. Více informací zde Highlighting Organic Chemistry in The United Kingdom Tickets, Fri 24 Nov 2023 at 08:15 | Eventbrite 

8. listopad 2023

Organická chemie v Portugalsku

Organická chemie v Portugalsku

Seriál on-line organických přednášek z evropských zemí pokračuje! Proto si ve svých kalendářích poznačte datum 22. září, kdy od 10:00 do 15:00 budete moci z pohodlí svých kanceláří sledovat to nejlepší z Portugalska. Na programu bude zejména syntéza sloučenin se zajímavými vlastnostmi a aplikacemi, ale i multikomponentní reakce či průtoková chemie. Více podrobností a registrace na akci zde Highlighting Organic Chemistry in Portugal Tickets, Fri 22 Sep 2023 at 09:00 | Eventbrite.

12. září 2023

Konference Liblice 2023

Konference Liblice 2023

I letos budete mít možnost vyrazit do krásného prostředí Špindlerova Mlýnu, poslechnout si novinky z dílen vašich kolegyň a kolegů a pochlubit se vlastními výsledky. Poznačte si v kalendáři datum 9. listopadu a přijeďte za námi do Krkonoš na tradiční setkání (bio)organických chemiků. Nebudete litovat! Více podrobností zde LIBLICE 2023 (cas.cz)

18. srpen 2023

Organická chemie v České republice

Organická chemie v České republice

A je to tady! V další sérii online přednášek o evropské organické chemii se podíváme do místních luhů a hájů! Těšit na můžete na zajímavé výsledky, které budou prezentovat kolegové z Prahy, Pardubic, Olomouce, Brna i Hradce Králové. Proto neváhejte, udělejte si v pátek 19. května volné dopoledne a připojte se. Akce začíná v 9:00, podrobný program a více informací zde  Highlighting Organic Chemistry In The Czech Republic Tickets, Fri 19 May 2023 at 08:00 | Eventbrite 

12. květen 2023

Barrande-Vltava 2023

Barrande-Vltava 2023

Víte, že tradiční česko-francouzský meeting se letos poprvé koná v Olomouci, konkrétně 27.-29. srpna? A to příznačně  v Pevnosti poznání, která byla  vytvořena Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého ke zprostředovávání tajů přírodních věd nejen vědcům, ale i laické veřejnosti. Nepropásněte skvělou příležitost navštívit krásné město a sdílet své pokroky s francouzskými i českými kolegy z různých oblastí chemie. Více informací zde  Barrande Vltava French-Czech Chemistry Meeting (barrande-vltava.eu).

29. duben 2023

Zahraniční stáž od Nadace Experientia

Zahraniční stáž od Nadace Experientia

Předáváme extrémně zajímavý vzkaz:"Je vám méně než 35 let, máte, anebo brzy budete mít ukončené Ph.D. studium a zároveň se ve svém výzkumu věnujete organické, bioorganické nebo medicinální chemii? Pak je tu právě pro vás jedinečná šance vycestovat díky Nadaci Experientia na roční stáž na prestižní zahraniční univerzitu dle vašeho vlastního výběru. Stačí jen vymyslet originální projekt, oslovit své vysněné pracoviště a podat si do 15. března žádost o udělení příspěvku". Více info zde Zahraniční stáže (experientia.cz)

10. březen 2023

Nová konference mladých chemiků

Nová konference mladých chemiků

V Pradubicích se letos bude konat první ročník dvoudenní konference primárně cílené na mladé nadějné chemiky do 35 let (včetně). Konference je určená pro studenty magisterských i doktorských studijní programů, postdoktorandů, ale také pro všechny chemické srdcaře (např. učitele, chemiky pracující ve firmách či průmyslu). Tak neváhejte a přijeďte to omrknout! Bližší info zde Konference Rosteme s chemií (webnode.cz).

20. únor 2023

Organická chemie ve Španělsku

Organická chemie ve Španělsku

V dalším díle setkání s evropskou organikou se vydáme na jihozápad. Kolegové ze Španělska nás seznámí s jejich výsledky týkajících se katalýzy tranzitními kovy, využitím redox aktivních karbénů, studiem nanografenů a dalších zajímavých oblastí. Bližší informace můžete nalézt zde Highlighting Organic Chemistry in Spain Tickets, Fri 17 Feb 2023 at 09:00 | Eventbrite. A pozor na změnu: v pátek 17. února nezačínáme odpoledne, ale už v 9:00!

9. únor 2023

Ph.D. pozice na VŠCHT Praha

Ph.D. pozice na VŠCHT Praha

Skupina Pavly Perlíkové (https://uoch.vscht.cz/vedecke-skupiny/perlikova) na Ústavu organické chemie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze hledá dva doktorandy v oboru organická/medicínská chemie. Kandidáti se budou věnovat vývoji inhibitorů komplexu Arp2/3 s antimetastatickou aktivitou. Podrobnosti zde https://www.vscht.cz/research/open-position#phd-perlikova. Tak neváhejte a přihlaste se!

24. leden 2023

Sjezd mladých chemiků

Sjezd mladých chemiků

Pro kolegyně a kolegy mladší 35-ti let je tu opět možnost setkání v resortu Devět skal. Tato tradiční akce, která je skvělou příležitostí pro prezentaci výsledků i hledání mezioborové spolupráce, je pořádána společností Merck společně s Ústavem organické chemie a biochemie AVČR. Uzávěrka pro registraci je na konci ledna, proto neváhejte! Více informací naleznete zde  http://www.interdisciplinarymeeting.cz/.

23. leden 2023

Cena Rudolfa Lukeše

Cena Rudolfa Lukeše

Rok se s rokem sešel a je tu opět možnost pokusit o vstup do společnosti elitních českých chemiků. O Cenu Rudolfa Lukeše se může přihlásit vědec/vědkyně bez věkového omezení, který/která působí na některém z českých pracovišť a do soutěže předloží soubor prací z oboru organické, bioorganické a medicinální chemie za posledních 5 let vzniklý na českém pracovišti. V minulém roce vstoupil do klubu Radek Cibulka, letos to můžete být Vy. Tak neváhejte a přihlaste se! Úpěšného kandidáta podpoří Nadace Experientia, více informací zde Cena Rudolfa Lukeše (experientia.cz)

23. leden 2023

Šťastný a veselý Nový rok!

Šťastný a veselý Nový rok!

Vážené kolegyně a kolegové, náš výbor vám všem přeje do příštího roku spousty vydařených experimentů a úspěšně dotažených projektů. Ať je vám Matka příroda při realizaci vašich výzkumných záměrů nakloněna a netrápí vás víc, než je nezbytně nutné. K tomu pevné zdraví a neutuchající entusiazmus přeje OS OBFCH!

30. prosinec 2022

Noví držitelé cen ČSCH, OBFCH a Nadace Experientia

Noví držitelé cen ČSCH, OBFCH a Nadace Experientia

Účastníci konference Liblice už vědí, nicméně dáváme na vědomí i všem ostatním, že Cenu nadace Experientia získala Anna Poryvai (ÚOCHB Praha), Cenu Rudolfa Lukeše si ze Špindlerova Mlýna odvezl Radek Cibulka (VČHT Praha) a  Cenu Alfreda Badera získal Lukáš Tenora (UOCHB Praha & Johns Hopkins School of Medicine, Baltimore). Gratulujeme všem laureátům a děkujeme za skvělé přednášky o jejich výzkumu.

21. listopad 2022

EuChemS: Highlighting Organic Chemistry (záznam)

EuChemS: Highlighting Organic Chemistry (záznam)

Před časem jsme zde inzerovali možnost přihlásit se na online přednášky vybraných chemiků z Finska a Irska. Těm, kteří termín propásli, nyní nabízíme možnost podívat se na konference ze záznamu a přidáváme i výběr chemie z Itálie. Využijte tedy možnost vyplnit dlouhé zimní večery kvalitní zahraniční vědou! Itálie: EuChemS Division of Organic Chemistry - Highlighting Organic Chemistry in Italy - YouTube, Finsko: EuChemS Division of Organic Chemistry - Highlighting Organic Chemistry in Finland - YouTube, Irsko: EuChemS Division of Organic Chemistry - Highlighting Organic Chemistry in Ireland - YouTube.

14. listopad 2022

Konference Liblice 2022

Konference Liblice 2022

Rok se s rokem sešel a  opět se blíží setkání příznivců organické, bioorganické a farmaceutické chemie. Konference se bude konat v termínu 10-12. listopadu ve Špindlerově mlýně. Neváhejte a přijeďte ukázat své nejnovější výsledky, zjistit kdo získá významná ocenění a poklábosit s kolegy v  krásném prostředí hotelu Harmony.  Uzávěrka přijímání přihlášek je 7. října, více informací najdete zde http://www.liblice2022.cz/.

20. září 2022

Organická chemie ve Finsku

Organická chemie ve Finsku

V dalším seriálu online přednášek zavítáme na chladný sever. Od 12:00 do 16:00 se vám představí finští kolegové Juha Siitonen, Anu Airaksinen, Petri Turhanen, Filip Ekholm, Kaisa Helttunen, Jan Deska, Petri Pihko a Toni Metsänen. Tak neváhejte a připojte se! Zaregistrovat se můžete zde Eventbrite - Log In and Sign In

1. září 2022

Konference Blue Danube - připomínka

Konference Blue Danube - připomínka

Ještě pořád je možné se hlásit na devatenáctý ročník konference Modrý Dunaj! Neváhejte se přidat k účastníkům a zajet se podívat do Bratislavy na novinky z oblasti heterocyklické chemie. Více informací zde Welcome - Blue Danube Symposium on Heterocyclic Chemistry 2022 (schems.sk)

12. červenec 2022

Letní škola medicinální chemie

Letní škola medicinální chemie

Ještě stále se můžete hlásit na osmý ročník Letní školy, kterou na začátku září pořádá Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR a Weizmann Institute of Science. Kromě získání nových poznatků o procesech vývoje léčiv můžete prezentovat i vlastní výsledky formou posteru. Více informací zde http://www.praguesummerschool.cz

29. červen 2022

Česko-francouzská konference

Česko-francouzská konference

Ve francouzském Dijonu nenajdete pouze výbornou hořčici, ale letos i jedenáctý ročník tradičního bilaterálního meetingu Barrande-Vltava. Uzávěrka pro registraci se pomalu blíží, proto zvažte svou účast. K vidění bude řada zajímavých přednášek kolegů z České republiky a Francie, určitě bude možno navázat nové, zajímavé spolupráce. Více informací zde Barrande-Vltava 2022 - Sciencesconf.org.

20. červen 2022

Nabídka pracovní pozice

Nabídka pracovní pozice

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně hledá posilu do svého týmu pro výuku i výzkum. Nabízí zajímavé pracovní podmínky a nástup od září. Bližší informace najdete zde Akademický pracovník/ akademická pracovnice pro Ústav chemie | Kariéra na UTB. Zvažte tuto nabídku, ve Zlíně je opravdu krásně a na Ústavu chemie je fajn kolektiv! 

18. červen 2022

Nový zástupce v EuChemS

Nový zástupce v EuChemS

Na vědomost se dává, že novým zástupcem České společnosti chemické v Evropské chemické společnosti, divizi Organické chemie se stal Vladimír Šindelář z Masarykovy Univerzity v Brně. Gratulujeme a děkujeme odstupujícímu Martinu Kotorovi z Karlovy Univerzity za dlouholeté perfektní působení a veškerou odvedenou práci v této pozici.

6. červen 2022

Organická chemie v Irsku

Organická chemie v Irsku

Nehledejte program na páteční odpoledne, už ho pro vás máme! Jménem prezidenta Evropské chemické společnosti vás zveme na webinář s přednáškami předních irských organiků (Maguire, Crowley, McGarrigle, Knipe, Oscarson, McGouran, O´Shea). Zdarma se můžete dozvědět novinky z oblasti nejen organické syntézy, ale i medicinální chemie či chemické biologie. A nebojte se, večerní pivo stihnete, akce končí o půl osmé. Více info zde Highlighting Organic Chemistry in Ireland Tickets, Fri 10 Jun 2022 at 13:00 | Eventbrite 

21. květen 2022

74. sjezd chemiků

74. sjezd chemiků

S radostí oznamujeme, že se již můžete registrovat na Sjezd chemiků, který se uskuteční začátkem září v Olomouci. Zájemcům je k dispozici hned jedenáct odborných sekcí včetně Organické a bioorganické chemie, jejímž garantem je Martin Kotora. Rozhodně to tedy bude stát za účast! V rámci plenárních přednášek přislíbili svou účast nejen kolegové Vladimír Křen, Aleš Gavenda, Jan Hlaváč a Ivan Šalitroš, ale i špičkový kriminalista Josef Mareš. Více info zde Úvod - 74. sjezd chemiků (csch.cz).

2. květen 2022

Cena EuChemS za výpočetní chemii

Cena EuChemS za výpočetní chemii

Bioorganická a medicinální chemie se velmi často neobejde bez detailních in silico studií. Nyní se můžete revanšovat svým kolegům, kteří vám významně pomohli se studiem biologicky aktivních látek a navrhnout je jako kandidáty na Walter Thiele Award. Cena se udílí každé dva roky a její součástí je kromě finanční odměny také plenární přednáška na meetingu Divize výpočetní a teoretické chemie Evropské Chemické Společnosti. Více informací včetně přihlašovacího formuláře najde zde   The EuChemS Walter Thiel Award In Computational and Theoretical Chemistry - EuChemS.

20. duben 2022

Devatenáctý ročník BDSHC

Devatenáctý ročník BDSHC

Sdílíme skvělou zprávu: po čtyřech letech pomlky způsobené virovou epidemií si můžete zase zajet na tradiční a oblíbenou konferenci "Modrý Dunaj"! Symposium se koná ve dnech 22.8.2022 – 24.8.2022 v Bratislavě. Přijeďte si užít skvělý vědecký program symposia s plenárními přednáškami nositelů Nobelovy ceny (poznáte je na obrázku?). Podrobnosti o konání a o registraci najdete na https://bdshc2022.schems.sk/#page.

5. duben 2022

Nový odborný časopis

Nový odborný časopis

Upozorňujeme všechny členky a členy naší odborné  komunity, že renomované vydavatelství Elsevier právě spouští nový časopis European Journal of Medicinal Reports, který se zaměřuje na všechny aspekty medicinální chemie a zejména výzkum léčiv. Publikovat zde můžete originální články, přehledové články, tzv. mikročlánky i krátká sdělení. Časopis bude fungovat v režimu open access, ale zatím publikuje bez poplatků, tak neváhejte a submitujte! Více info zde European Journal of Medicinal Chemistry Reports - Journal - Elsevier.

21. březen 2022

Připojte se k laureátům CRL

Připojte se k laureátům CRL

Dařilo se vám v posledních pěti letech publikovat v prestižních časopisech? Pak upozorňujeme, že zbývá už jen měsíc do uzávěrky přihlášek do soutěže o Cenu Rudolfa Lukeše, kterou každoročně udílí naše odborná skupina ve spolupráci s Nadací Experientia. Pokud se tedy chcete pokusit o vstup do společnosti elitních českých vědců, neváhejte a zašlete do 31. března příslušné materiály. Veškeré potřebné informace jsou dostupné zde Statut-Ceny-Rudolfa-Lukese_2020-1.pdf (experientia.cz)

24. únor 2022

Nový proděkan PřF UP

Nový proděkan PřF UP

S radostí oznamujeme, že bývalý předseda výboru naší odborné skupiny Honza Hlaváč dostal důvěru vedení Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a nastoupil na pozici proděkana pro vědu a výzkum. Za celý současný výbor OBFCH gratulujeme a přejeme, ať se mu v nové funkci daří dosáhnout všeho, co si předsevzal. O jeho agendě a plánech se můžete dočíst zde Akademický senát přírodovědecké fakulty jednal o proděkanech i investicích: Přírodovědecká fakulta UP (upol.cz).

10. únor 2022

Konference AHeRoC

Konference AHeRoC

Zajímají a baví vás aromatické heterocykly, jejich příprava, vlastnosti a praktické využití? Pak neváhejte a zaregistrujte se na první ročník bezva konference, kterou pořádá Filip Bureš a jeho BUReS group. Důležité: všechny zajímavé přednášky můžete zhlédnout z pohodlí své kanceláře - konference je online a navíc zcela bez poplatků! Více informací naleznete zde https://bures.upce.cz/aheroc1.html.

11. leden 2022

21. ročník konference mladých chemiků a biologů

21. ročník konference mladých chemiků a biologů

Kolegové mladší 35-ti let (včetně studentů!) mají i letos skvělou příležitost zúčastnit se tradičního setkání chemiků, biochemiků a molekulárních biologů v krásném resortu Devět skal. Registrace je již otevřena a končí 31. ledna. Více informací zde http://www.interdisciplinarymeeting.cz. Vyrazte nasbírat zkušenosti, najít si nové spolupracovníky a přátele a pochlubit se svými výsledky formou posteru nebo přednášky! 

3. leden 2022

Novoroční přání

Novoroční přání

Výbor OS OBFCH srdečně přeje všem členům skupiny vydařený rok 2022. Ať je plný zajímavých reakcí, nevšedních objevů, povzbudivých výsledků, fungujících teorií i nečekaných a příjemných omylů.  Zkrátka všech těch věcí, které máte rádi. A nejen v laboratoři!

31. prosinec 2021

Young Investigator Workshop online

Young Investigator Workshop online

Vzhledem k okolnostem je letošní YIW pořádán online. Reprezentanti jednotlivých zemí se tedy bohužel nemohou vydat na příjemný výlet do zahraničí, ale pro nás ostatní to má určitou výhodu - můžeme být na workshopu také! Připomínáme, že českým zástupcem je Jakub Švenda (Masarykova Univerzita v  Brně), který bude prezentovat svůj výzkum v úterý 14. prosince v sekci začínající ve 14:00. Neváhejte se jednoduše zaregistrovat zde a mrkněte se na Jakubovu přednášku!

13. prosinec 2021

Kdo bude zastupovat českou organiku na YIW2022?

Kdo bude zastupovat českou organiku na YIW2022?

Jako reprezentant České republiky na Young Investigator Workshop 2022, který každoročně pořádá European Chemical Society - Division of Organic Chemistry, byl nominován a výborem OS OBFCH schválen Michal Kohout z VŠCHT Praha. Doc. Kohout se ve svém výzkumu věnuje např. funkčním organickým materiálům, nebo chirální separaci biologicky aktivních látek. Více se o jeho výzkumu můžete dozvědět zde https://uoch.vscht.cz/research-groups/kohout-en/research. Připomínáme, že na YIW2021 https://www.euchems.eu/divisions/organic-chemistry-2/young-investigator-workshop-2020-euchems-division-of-organic-chemistry/ nás bude reprezentovat Jakub Švenda z MU Brno.

2. prosinec 2021

Push-pull imidazol z Pardubic pro detekci a detoxifikaci nervových plynů

Push-pull imidazol z Pardubic pro detekci a detoxifikaci nervových plynů

BUReS group na Univerzitě Pardubice vyvinula jedoduchou push-pull molekulu na bázi imidazolu, která nejen že dokáže detekovat přítomnost nervových plynů jako jsou Sarin nebo Tabun, ale i katalyzovat jejich detoxifikaci. Přečtěte si více v právě vycházejícím článku v the Journal of Organic Chemistry! https://pubs.acs.org/doi/10.1021/acs.joc.1c01488

29. listopad 2021

Seznamte se s novými laureáty CRK a CAB

Seznamte se s novými laureáty CRK a CAB

S radostí a hrdostí oznamujeme, že nositelem ceny Rudolfa Lukeše za rok 2020 se stal Pavel Jelínek (Fyzikální ústav AVČR), zatímco laureátem ceny Rudolfa Lukeše 2021 je Lukáš Trantírek (MU & CEITEC Brno). Cenu Alfreda Badera za bioorganickou chemii za rok 2020 získala Petra Ménová (VŠCHT Praha) a cenu Alfreda Badera za organickou chemii 2020 si ze Špindlerova Mlýna odvezl Lukáš Rýček  z Karlovy Univerzity. Gratulujeme všem laureátům a děkujeme za skvělé přednášky, které přednesli na konferenci Liblice 2021 v rámci převzetí cen!

13. listopad 2021

Obhajoby doktorských prací UP

Obhajoby doktorských prací UP

Dne 14. října se na Katedře organické chemie Univerzity Palackého chystají obhajoby doktorských prací. S názory oponentů Radima Nencky (UOCHB ), Aleše Machary (UOCHB), Jaroslava Roha (FF UK v Hradci Králové) a Yvana Sixe (Ecole Polytechnique) se popasují olomoučtí doktorandi Veronika Šlachtová a František Zálešák. Držme jim palce!

14. září 2021